L1SP-RYL0002000000
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
L1SP-RYL0002000000
Category : Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max : 1.05A
Product Status : Active
Luminous Flux @ Current/Temperature : -
Mounting Type : Surface Mount
Height - Seated (Max) : 0.059" (1.50mm)
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Color : Blue
Series : LUXEON SunPlus 20 Horticulture
Package / Case : 0707 (1919 Metric)
Viewing Angle : 165°
Thermal Resistance of Package : -
Supplier Device Package : SMD
Size / Dimension : 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test : -
Mfr : Lumileds
Wavelength : 450nm (Typ)
Temperature - Test : 85°C
Current - Test : 350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 2.75V