AA1010ZG10ZC
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AA1010ZG10ZC
Category : Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max : 350mA
Product Status : Active
Luminous Flux @ Current/Temperature : 65lm (Typ)
Mounting Type : Surface Mount
Height - Seated (Max) : 0.183" (4.65mm)
Package : Tape & Reel (TR)
Color : Green
Series : -
Package / Case : 0404 (1010 Metric)
Viewing Angle : 120°
Thermal Resistance of Package : 9°C/W
Supplier Device Package : 4-PLCC
Size / Dimension : 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test : 56 lm/W
Mfr : Kingbright
Wavelength : 530nm (Typ)
Temperature - Test : 25°C
Current - Test : 350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 3.3V