AB-10TA10-18K
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AB-10TA10-18K
Category : Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max : -
Product Status : Active
Luminous Flux @ Current/Temperature : 75lm
Mounting Type : Surface Mount
Height - Seated (Max) : 1.024" (26.00mm)
Package : Box
Color : Amber
Series : AB-10T
Package / Case : Nonstandard SMD
Viewing Angle : -
Thermal Resistance of Package : -
Supplier Device Package : -
Size / Dimension : 0.394" Dia (10.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test : -
Mfr : American Bright Optoelectronics Corporation
Wavelength : -
Temperature - Test : -
Current - Test : -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 12V