VS-10RIA60
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-10RIA60
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.75 V
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Package : Bulk
Current - Off State (Max) : 10 mA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 10 A
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Supplier Device Package : TO-208AA (TO-48)
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 25 A
Voltage - Off State : 600 V
Operating Temperature : -65°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 60 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2 V
Package / Case : TO-208AA, TO-48-3, Stud
SCR Type : Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) : 130 mA
Base Product Number : 10RIA60
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 225A, 240A
Description : SCR 600V 25A TO208AA
Contact Now
SCR 600 V 25 A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-208AA (TO-48)